Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
Cześć

Zmień ustawienia blokowania reklam !!! Rozwój bloga finansowany jest dzięki reklamie - wspieraj wolny internet.

img
Strona główna / Marketing / Analiza konkurencyjności frazy – firma budowlana

Analiza konkurencyjności frazy – firma budowlana

/

Umiejętność przewidywania zawsze wiąże się z przewagą nad konkurentami. Kiedy wszyscy z trudem łapią oddech, my spokojnie obserwujemy rynek i wdrażamy kolejne pomysły. Umiejętność ta dla osób zawodowo zajmujących się seo to być albo nie być. W artykule ” Elementy kute”  przedstawiłem mój problem z pozoru prosta frazą i nagłym przyrostem aktywności konkurencji . Celowo nie poruszałem wątku badania trendów i opisu narzędzia Google Trends, z myślą o tym poście.

Firma budowlana
Firma budowlana

Badając konkurencyjność frazy oceniamy często wiele wskaźników, a wyciągnięte wnioski odnoszą się do aktualnej sytuacji. Warto jednak zwrócić uwagę i ocenić przyszłe możliwości rozwoju.

Firma budowlana – analizując konkurencyjność frazy w grudniu powiemy średnio trudne, ale ta sama analiza w marcu da zupełnie inne dane fraza okaże się trudna.

Cytowany często George Orwell stawia tezę  Kto panuje nad przeszłością, panuje nad przyszłością. Zbieranie danych i ich poprawna analiza pozwala sprawnie określić co i kiedy należy zrobić by nasza fraza znalazła się na czołowych miejscach w google. Oprócz cennych informacji z Google Analistic ważna jest poprawna interpretacja zachowań internautów – Google Trends. Dla frazy „firma budowlana” dane przedstawia wykres:

Firma budowlana
Firma budowlana

Obserwujemy wzrost wartości w czasie od początku 2005 roku. Koniec roku spadki,  następnie do lipca wzrost i powolny spadek wartości. Widzimy kiedy internauci zainteresowani są najbardziej naszą frazą, a co za tym idzie wzrost aktywność konkurencji. Każdego kolejnego roku zwiększa się jednak różnica wartości skrajnych. Jak to wytłumaczyć i czy ma to odzwierciedlenie w rzeczywistości?

Koniec roku to okres intensywnych przygotowań do świąt, dla firm zamykanie budżetów i inwentaryzacja. Na uwagę zasługuje też fakt iż zima nie jest najlepszym momentem na prowadzenie inwestycji budowlanych.  Spadek zainteresowania usługami budowlanymi wydaje się być naturalny. Wzrost zainteresowania w pierwszym kwartale jest największy i pokrywa się z zachowaniem inwestorów. Teraz łatwiej jest podejmować decyzje pozycjonując stronę na frazę – firma budowlana.

Badanie trendów użytkowników w oparciu o analizę frazy firma budowlana. Konkurencyjność frazy – firma budowlana.

Dysponując danymi z ubiegłych lat możemy umiejętnie dopasować terminy kampanii reklamowych oraz zaplanować promocje. Zachęcam do eksperymentowania z różnymi frazami.

Jak użyteczny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić wpis!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

As you found this post useful...

Follow us on social media!

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Linkedin
  • Pinterest

2 Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wysokość ta DIV wymagane do włączenia lepki pasek boczny