Netmak

  blog o modzie na Siebie

  img

  Wpis w Dmoz, jak dodać stronę do Dmoz

  /
  /
  /
  802 Odsłon

  Z tym katalogiem jest trochę tak:

  Im bardziej chcemy by nasza strona znalazła się w spisie tym szansa na to oddala się bardziej.

  Początek mojej przygody z pozycjonowaniem to oczywiście dodawanie opisów do katalogów. Dwa miesiące, każdego dnia dodawałem stronę do kilku katalogów.  Tak jakby miało to w czymś pomóc … Jako laik (kilka lat temu) uparcie i na wiele sposobów chciałem umieścić link w DMOZ.ORG. Bez zamierzonego skutku. Minął rok może dwa moja strona zmieniła się i znacznie wzbogaciła w treść. Podstrony lepiej indeksowały, zajmowały coraz wyższe miejsca w rankingu G. Przypomniałem sobie z zaległym wpisie w DMOZ, wypełniłem krok po kroku formularz, po dwóch miesiącach strona została dodana!

  DMOZ
  DMOZ

  Oczywiście redaktor zmienił anchor linku z fotografia na Pracownia Projektowa Netmak ale pretensji nie mam, zgodnie z powiedzeniem lepiej …

  Dodać stronę do ODP nie jest wcale trudno. Po pierwsze to strona powinna w sieci „wisieć” jakiś czas. Po drugie to musi być taka strona, którą redaktor uzna za atrakcyjną (projekt graficzny + treść). Po trzecie linki musimy zadbać o Page Rang minimalnie 1-2.

  Wpis w Dmoz, jak dodać stronę do Dmoz?

  Wpis w DMOZ daje dużo możliwości. Bazy wielu portali aktualizowane są danymi z ODP (netmak w alexa.com), wzrasta wartość domeny, każdy znaczący ranking stron sprawdza czy nasza strona znajduje się w katalogu G.
  Warto zatem poświecić trochę czasu, popracować nad stroną i zgłosić ją do DMOZ.ORG. Powodzenia.

  Jak użyteczny był ten post?

  Kliknij gwiazdkę, aby ocenić wpis!

  Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

  Dotychczas brak głosów! Jako pierwszy oceń ten post.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Linkedin
  • Pinterest

  4 Komentarze

  1. Do DMOZ-a dodać stronę jest bardzo trudno. Spowodowane to jest ogromną liczbą zgłoszeń, a bardzo niską liczbą redaktorów. Osobiście prowadziłem dość dużą kategorię w DMOZ-ie przez jakiś czas ilość zgłoszeń była nie do ogarnięcia, to była po prostu praca na pełny etat. Dochodzi do tego jeszcze ogromna liczba zgłoszeń stron, które do niczego się nie nadają. Generalnie jeśli chcesz dodać Swoją stronę, a Twoja kategoria nie ma redaktora to zgłoś się, zrobisz coś dla DMOZ-a i przy okazji dodasz również Swoją stronę :)

  2. Witam
   Zgadzam się z przedmówcą CO TYM KIERUJE .
   Wiele razy dodawałem stronę ( praca-elektryk.pl )
   i niema rezultatów może jakieś podpowiedzi .
   Nawet zlecę dodanie strony do DMOZ

  3. Zawsze staram się dodać pozycjonowaną stronę do DMOZ.ORG – jeżeli masz jakiś specjalny sposób daj znać. Faktycznie nie wiem co tym steruje, ale efekt jest raczej mierny.

  Zostaw komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Wysokość ta DIV wymagane do włączenia lepki pasek boczny