Netmak

  blog o modzie na Siebie

  img

  Sprzęt laboratoryjny do bimbru

  /
  /
  /
  1315 Odsłon

  Sprzęt laboratoryjny podczas pędzenia bimbru okazuje się niebywale pomocny. Dzięki pomiarom możemy określać moc jaką ma bimber, temperaturę itp. Dziś chciałbym przedstawić i omówić podstawowe narzędzie jakie przydadzą się podczas przygotowania alkoholu w domowych warunkach. Podstawowy sprzęt laboratoryjny nie należy do dużych wydatków a jego wykorzystanie daje nam niezbędną wiedzę.

  Sprzęt laboratoryjny
  Sprzęt laboratoryjny

  Alkoholomierz – swoją budową przypomina aerometr, podziałka jest jednak przystosowana do odczytu stężenia alkoholu. Dzięki pomiarom możemy określić na każdym etapie moc bimbru .

  W laboratoriach chemicznych przyjmuje się wartość pomiaru wykonanej na próbce o temperaturze 20OC. Jadnak my możemy pominąć tą zasadę. Sprzęt laboratoryjny w naszych domowych warunkach i tak dokładnie pokaże nam wartości. To nie apteka

  Przy zakupie alkoholomierza warto zwrócić uwagę na dokładność podziałki ( im większa tym lepiej ) i na wielkość menzurki. Jej objętość nie powinna być zbyt duża ( chodzi o czas napełnienia ).

  Destylatory sprzęt laboratoryjny
  Destylatory sprzęt laboratoryjny

  Destylatory – sprzęt do destylacji możemy wykorzystać gotowe zestawy o różnych pojemnościach i w różnej konfiguracji. Mogą w swojej konstrukcji zawierać deflegmatory, które w znaczny sposób podnoszą moc i czystość bimbru . Dużą zaletą są niskie ceny gotowych zestawów i możliwość dalszej rozbudowy lub wymiany uszkodzonego elementu. Należy jednak pamiętać, że sprzęt laboratoryjny jest w większości wykonany ze szkła. Jego stosowanie wiąże się z dużym ryzykiem jeśli gotujemy na wolnym ogniu stężony alkohol. Szkło może pęknąć ( kolba lub chłodnica ) i wywołać zapłon oparów a w konsekwencji zapłon bimbru .

  Jak użyteczny był ten post?

  Kliknij gwiazdkę, aby ocenić wpis!

  Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

  Dotychczas brak głosów! Jako pierwszy oceń ten post.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Linkedin
  • Pinterest

  Zostaw komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Wysokość ta DIV wymagane do włączenia lepki pasek boczny