Netmak

  blog o modzie na Siebie

  Stewia czy syrop z agawy? Jaki słodzik w odchudzaniu?

  Stewia czy syrop z agawy? Jaki słodzik w odchudzaniu?

  /
  /
  /
  861 Odsłon

  Wiem, że liczysz każdą kalorię i każdy gram spożywanych posiłków. Szukasz takich składników diety, które mogą obniżyć bilans kalorii lub znacząco wpłynąć na redukcję. Zgromadziłem kilka informacji i porównałem stewię z syropem z agawy po to żebyście mogli podjąć słuszny wybór jaki wybrać słodzik w odchudzaniu.

  stewia

  W jednym z wcześniejszych postów zachęcałem Was do tego, by zwrócić uwagę na absolutny hit medycyny naturalnej – stewię, która jest jedynym naturalnym słodzikiem, który nie zawiera ani jednej kalorii, nie tracąc przy tym nic na swojej naturalnej słodkości. Zastanawiałam się, czy istnieją jakieś inne naturalne słodziki o podobnych właściwościach, które mógłbym polecić podczas odchudzania.

  W artykule:  czym słodzić? co zamiast cukru? przedstawione zostały szczegółowo informacje o trzech alternatywnych słodzikach i wpływie cukru na zdrowie. Dziś porównam dla Was stewię i syrop z agawy.

  stewia-kalorie

  Udało mi się kupić i przetestować syrop z agawy, muszę jednak przyznać, że nie jest to preparat tak rewolucyjny jak stewia. Syrop z agawy może być stosowany jako zamiennik dla cukru. Ma niższą wartość energetyczną, dzięki czemu mogą po niego sięgać osoby dbające o szczupłą sylwetkę, niemniej jednak nie jest tych kalorii pozbawiony zupełnie, tak jak to jest w przypadku stewii.

  Co więc może przemawiać za wybieraniem syropu z agawy? Przede wszystkim to, że jest to produkt naturalny i bezpieczny, może więc po niego sięgać praktycznie każdy. Poza tym syrop z agawy dodaje energii, co jest ważne dla wszystkich tych osób, które odczuwają zmęczenie, zwłaszcza w okresie wiosennego przesilenia.

  Korzystne w przypadku zakupu syropu z agawy jest to, że dostępny jest on zarówno w postaci płynnej, jak i  proszkowanej. Nie bez znaczenia jest także niska cena, która pozwala na spróbowanie syropu z agawy już za nieco ponad 20 złotych.

  Jak użyteczny był ten post?

  Kliknij gwiazdkę, aby ocenić wpis!

  Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

  Dotychczas brak głosów! Jako pierwszy oceń ten post.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Linkedin
  • Pinterest

  Zostaw komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Wysokość ta DIV wymagane do włączenia lepki pasek boczny