img

  Analiza konkurencyjności frazy – firma budowlana

  /
  /
  /
  907 Odsłon

  Umiejętność przewidywania zawsze wiąże się z przewagą nad konkurentami. Kiedy wszyscy z trudem łapią oddech, my spokojnie obserwujemy rynek i wdrażamy kolejne pomysły. Umiejętność ta dla osób zawodowo zajmujących się seo to być albo nie być. W artykule ” Elementy kute”  przedstawiłem mój problem z pozoru prosta frazą i nagłym przyrostem aktywności konkurencji . Celowo nie poruszałem wątku badania trendów i opisu narzędzia Google Trends, z myślą o tym poście.

  Firma budowlana
  Firma budowlana

  Badając konkurencyjność frazy oceniamy często wiele wskaźników, a wyciągnięte wnioski odnoszą się do aktualnej sytuacji. Warto jednak zwrócić uwagę i ocenić przyszłe możliwości rozwoju.

  Firma budowlana – analizując konkurencyjność frazy w grudniu powiemy średnio trudne, ale ta sama analiza w marcu da zupełnie inne dane fraza okaże się trudna.

  Cytowany często George Orwell stawia tezę  Kto panuje nad przeszłością, panuje nad przyszłością. Zbieranie danych i ich poprawna analiza pozwala sprawnie określić co i kiedy należy zrobić by nasza fraza znalazła się na czołowych miejscach w google. Oprócz cennych informacji z Google Analistic ważna jest poprawna interpretacja zachowań internautów – Google Trends. Dla frazy „firma budowlana” dane przedstawia wykres:

  Firma budowlana
  Firma budowlana

  Obserwujemy wzrost wartości w czasie od początku 2005 roku. Koniec roku spadki,  następnie do lipca wzrost i powolny spadek wartości. Widzimy kiedy internauci zainteresowani są najbardziej naszą frazą, a co za tym idzie wzrost aktywność konkurencji. Każdego kolejnego roku zwiększa się jednak różnica wartości skrajnych. Jak to wytłumaczyć i czy ma to odzwierciedlenie w rzeczywistości?

  Koniec roku to okres intensywnych przygotowań do świąt, dla firm zamykanie budżetów i inwentaryzacja. Na uwagę zasługuje też fakt iż zima nie jest najlepszym momentem na prowadzenie inwestycji budowlanych.  Spadek zainteresowania usługami budowlanymi wydaje się być naturalny. Wzrost zainteresowania w pierwszym kwartale jest największy i pokrywa się z zachowaniem inwestorów. Teraz łatwiej jest podejmować decyzje pozycjonując stronę na frazę – firma budowlana.

  Badanie trendów użytkowników w oparciu o analizę frazy firma budowlana. Konkurencyjność frazy – firma budowlana.

  Dysponując danymi z ubiegłych lat możemy umiejętnie dopasować terminy kampanii reklamowych oraz zaplanować promocje. Zachęcam do eksperymentowania z różnymi frazami.

  2 Komentarze

  1. przypadkiem znalazłem tę stronę, szukałem katalogów firm budowlanych. Czasem te wyniki z Google są zaskakujące …

  Zostaw komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Wysokość ta DIV wymagane do włączenia lepki pasek boczny