Budowa zaplecza do pozycjonowania.

  /
  /
  /
  1046 Odsłon

  Budowa zaplecza do pozycjonowania.

  Osoby zawodowo zajmujące się pozycjonowaniem stron nieustannie dążą do powiększania swojego zaplecza. W zależności od pozycjonowanych fraz tworzymy zaplecza tematyczne. Czasami jednak nie potrafimy przewidzieć jaką frazę w przyszłym miesiącu zleci nam klient. Dlatego warto jest mieć do dyspozycji dobrze zaindeksowaną i podlinkowaną stronę. W każdej chwili możemy wstawić link i niemal od razu poprawić pozycję fraz naszego klienta. Ale jak takie zaplecze budować. Zaczniemy od domeny i od razu moja propozycja: zamiast szukać wolnej domeny skupmy się na domenach już zarejestrowanych. To, że domena Dziś posiada właściciela wcale nie oznacza że będzie go posiadać jutro! I tak wytypowałem kilkanaście domen, które mogą w niedługim czasie ?wrócić do puli?. W listopadzie 2008 skupiłem się na domenie www.gimnazjum36.pl serwis w pewnym momencie przestał funkcjonować i to był pierwszy powód by zainteresować się tą domeną. Po sprawdzeniu lp okazało się że gra jest warta świeczki, 1500 linków, domena obserwowana jest od 2007 przez Webarchiwe.org. Po kilku próbach zarejestrowania udało się. Przejmując tą domenę zaoszczędziłem mnóstwo czasu i pracy.  Już na początku pracy mamy 1500 linków z sieci.
  No tak ale co dalej?
  Wiele osób twierdzi, że katalogi oparte o popularne skrypty stanowią mizerne zaplecze i po części muszę się z nimi zgodzić. Powielane skrypty qweb, .. , nie stanowią dla Google oryginalnej i niepowtarzalnej treści i siła linku z takiego zaplecza rzeczywiście jest słaba albo żadna. W moim przypadku postanowiłem jednak postawić katalog na skrypcie mini.otwary dlaczego? OdpowiedĽ jest prosta bo jest wygodny i dlatego że była taka potrzeba. W pierwotnej postaci skrypt nie nadaje się na dobre zaplecze do pozycjonowania i trzeba go poddać kilku zabiegom. Przede wszystkim po zainstalowaniu skryptu zmieniłem wygląd strony. Nowe kolory, nowe ilustracje, zmiana wysokości i szerokości elementów tworzących stronę  ale przede wszystkim zmiana nazw stylów tak by  Google nie kojarzył już strony z innymi katalogami na tym samym skrypcie. Więcej o podkręcaniu tego skryptu jego modyfikacjom piszę w artykule modyfikacje dodatki do mini.otwarty. Kolejne kroki to dokładanie kategorii i podkategorii wraz z wpisami moich klientów. Na koniec tworzę mapy .XML i na razie czekam. W styczniu 2009 Google indeksuje stronę i podstrony razem wychodzi 290 url w indeksie. Budowa jedyne fragmentu zaplecza zajęła mi jeden dzień (ostylowanie strony, modyfikacje skryptu, uzupełnienie bazy danych), w rezultacie otrzymałem całkiem przyzwoite dobrze podlinkowane zaplecze do pozycjonowania prostych fraz.

  1 Komentarze

  1. Do katalogowania zawsze przyda się jakaś poręczna lista katalogów stron – czy to tworzona ręcznie w jakimś pliku, czy też online. Jedną z takich list jest topkatalogi.pl

  Zostaw komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Wysokość ta DIV wymagane do włączenia lepki pasek boczny