Dzisiaj jest: 23.5.2024, imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty

Plany treningowe

dodano: 2023.12.08 ważne do: 2029.08.31 wyświetleń: 111
150 zł

Dobry plan treningowy tak samo jak dieta musi być zaplanowany indywidualnie do możliwości fizycznych danego człowieka ! Inaczej wygląda trening w okresie budowania masy mięśniowej / siły od treningu na rzeźbę, poprawę kondycji czy treningowi wytrzymałościowemu.

Każdy z wyżej wymienionych treningów różni się od siebie :

  • długością treningu
  • rodzaj sprzętu
  • kolejnością wykonywanych ćwiczeń
  • intensywnością
  • liczbą powtórzeń
  • przerwą między seriami
  • oddychaniem
  • rozciąganiem.

Inaczej plan treningowy wygląda dla osób z dużym stażem treningowym a inaczej dla osób rozpoczynających przygodę z siłownią, bardzo ważnymi czynnikami w układaniu optymalnego planu treningowego jest aktualne wytrenowanie, wzrost, waga, płeć, wiek.

Trening dla kobiet różni się znacznie od treningu jaki stosują mężczyźni. Są to oczywiście jedne z tysiąca zmiennych na podstawie których planuję się dobry plan treningowy !

Aby tworzyć plany treningowe należy przede wszystkim być specjalistą w danej dziedzinie sportowej, czy też innej gdzie tego typu materia jest stosowana. Nie ma takiej opcji by plany treningowe w jakimś zakresie były tworzone amatorsko, bez odpowiedniego przygotowania i wiedzy. Chociaż zasadniczo plany treningowe to może być zajęcie dla każdego, przy czym amator będzie wiele godzin spędzał na uczeniu się na własnych błędach a zawodowiec szybko znajdzie odpowiednie wyjście z nawet skomplikowanego zagadnienia. Jeśli ktoś ma zamiar ćwiczyć na siłowni, chce w to włożyć sporo pracy i przez to ma zamiar przygotować optymalne dla siebie plany treningowe treningowe, z reguły zawsze zwraca się do bardziej doinformowanego i doświadczonego źródła. Nikt, bowiem nie chce się uczuć na własnych błędach, bo choć takie działanie podobnież bardzo kształtuje charakter i ducha to w chwili, gdy nikt na nic nie ma czasu dla wielu osób jest to po prostu przeszkoda i bariera wprost nie do przeskoczenia.
 

Kontakt
Maciej Krysiak Trener Personalny Łódź
ul. Henryka Sienkiewicza 100, 90-357 Łódź ( Pokaż na mapie)
Kontakt
Polecane

Zapisz się do newslettera:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.