img

Jak pozycjonować stronę na własną rękę

/
/
/
1389 Odsłon

Cieszą mnie wasze odwiedziny i jeszcze bardziej cieszą mnie trafne,  rzeczowe komentarze. To ma sens! Przeglądając jednak kilka ostatnich wypowiedzi nagminnie wkładacie linki do stron, które pozycjonujecie. Mam pytanie do Bartka wytłumacz mi po co Ci link z anchorem 'Bartek Damek’ do strony, którą pozycjonujesz na frazę:

Pozycjonowanie poradnik, jak wypozycjonować stronę?

Linka oczywiście zdejmuję i zachęcam do dalszej lektury tego postu. Na stronie w nagłówku piszesz, że zajmujesz się pozycjonowaniem stron 10 lat i wiesz wszystko na temat pozycjonowania i optymalizacji stron. Chciałbym zachęcić Cię do trzymania się pewnych zasad:

Linkując do pozycjonowanej strony z zaplecza używaj w anchor linku takiego jaki masz title linkowanej strony. W Twoim przypadku to anchor „Pozycjonowanie poradnik, jak wypozycjonować stronę”

To samo dotyczy wewnętrznego linkowania. Nie używamy anchor (stopka Twojej strony) 'www.ksiegapozycjonera.pl’ potem header:

<!– LOGO –>
<h1><a href=”/” id=”logo”><img src=”/gfx/logo.png” alt=”KsiegaPozycjonera.pl” style=”border:0;”></a></h1>

Gdzie w najważniejszym miejscu Twojego portalu jest link do domeny www.KsiegaPozycjonera.pl? Niema jest link do czegoś takiego: „/” Gorzej w linku niema title… Reszta jest ok h1 opis alt dla wstawionego obrazka alt=”KsiegaPozycjonera.pl” jak najbardziej trafny. Zezłościłeś mnie konkretnie bo zrozumiałbym laika, który szuka i 'kombinuje’ mocne linki ale nie Ciebie zawodowca, specjalisty od SEO! (z tego co tam można wyczytać to tak wynika).
Nie mam nic przeciwko linkom gdyby nie one internet nie miał by sensu, ale link z takim anchorem… Nie jestem jednak bezduszny puszczam Ci linka do stronki, którą lansujesz. Linka, z którego będziesz miał więcej pożytku niż z tego w komentarzu:

– Pozycjonowanie poradnik, jak wypozycjonować stronę-

Pozdrawiam.

3 Komentarze

 1. Czytam ten blog na który trafiłem przypadkiem i podoba mi się
  1)”Nie jestem jednak bezduszny puszczam Ci linka do stronki, którą lansujesz. Linka, z którego będziesz miał więcej pożytku niż z tego w komentarzu:” to świadczy o pozytywnym myśleniu autora i dobrym tonie. Wielu osobom nie w smak robić coś takiego raczej wyznają zasadę ząb za ząb a tu miło.
  2) Dojrzali ludzie poważnie się traktują. Obu wam życzę powodzenia. :-)

 2. Dodałem komentarz do Twojej strony nie z chęci zdobyci linku, chodzi oczywiście o „Wpis w Dmoz, jak dodać stronę do Dmoz” tylko z tego powodu, że spędziłem w DMOZ-ie jako redaktor dwa lata, redaguj±c kategorię, która miała kilka tysięcy wpisów. Twój blog sam robi takiego linka, w formularzu masz pole Strona www, które wypełniłem nie kryje się z tym adresem :) i Twój blog podlinkował moje imię do podanego adresu. Zero ukrytych powodów i chęci zdobycia linka, jakimiś marnymi sztuczkami. Mimo wszystko bardzo dziękuje za linka z anchorem z artykułu, z tak wartościowej strony na pewno pomoże w pozycjonowaniu. Co do optymalizacji to fakt zaniedbałem to słowo dlatego, że generuje tylko procent całego ruchu dostarczanego mi przez wyszukiwarki i zajmuje się obecnie mozolną optymalizacją podstron na słowa szczegółowe, nie dopieszczając z braku czasu czołówki. Dzięki za linka dałem zwrotny :)
  Pozdrawiam
  Bartek

  • I tu muszę ci przyznać rację. WP daje możliwość podlinkowania autora komentarza do jego strony, automatycznie z pola 'imię’ powstaje anchor a wypełniając pole 'strona www’ adresem strony powstaje nam link. Najważniejsze że nie masz gniewu … popraw kod stronki daj znać, opisze zmiany – będzie lepiej! Również dzięki za linka!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wysokość ta DIV wymagane do włączenia lepki pasek boczny