img

Gdzie najlepiej założyć bloga?

/
/
/
1352 Odsłon

Nie pomylę się stwierdzeniem, że współczesny internet opanowany został przez tysiące blogerów! Blogi powstają na każdy temat, tworzą je znane osoby a coraz częściej duże firmy sięgają po ten rodzaj komunikacji. Jeśli masz coś ciekawego do powiedzenia, masz ciekawą osobowości i czas? Świat internetu, sława stoi u twych stóp! Wystarczy założyć bloga i pisać…

Gdzie zalożyć bloga
Gdzie założyć bloga

W dzisiejszym poście postaram się przedstawić wam informacje pomocne podczas wybierania platformy blogowej. Postanowiłem sprawdzić co oferują najpopularniejsze platformy. Pod lupę oczywiście idzie:

Każda z wymienionych platform wymaga podczas rejestracji podanie adresu email, oraz nazwy bloga. Biorąc pod uwagę popularność platform z aliasem może być problem (alias inaczej sub-domena: twojanazwabloga.blog.pl) większość jest już zajęta:(. Będziemy zmuszeni poszukać jakiejś oryginalnej nazwy, jednak jak się później okaże może to być nasz rozpoznawalny w sieci brand.

Przejdźmy do konkretów!

blogspot.com udostępni wam przestrzeń na dysku 1GB, nieograniczoną liczbę postów i możliwość dodania współautorów. Jeśli interesuje Cię zarabianie w internecie bez problemy zintegrujesz bloga z programem Google Adsense.

Więcej o możliwościach mówi już support, klik. Na tej platformie pisałem jaki czas bloga i mogę powiedzieć nie jest źle! Cały czas system jest rozwijany, mamy do dyspozycji dużą liczbę widgetów, skórek (na marginesie: z czasem możemy wiele zmienić w wyglądzie naszego bloga), osoby znające html bez problemu poradzą sobie z modyfikowaniem kodu.

wordpress.com do dyspozycji mamy 3,0 GB to więcej niż oferuje Blogger, możliwość edycji html, css nie ma:(. Jeśli jednak dobrze poklikamy znajdziemy wile rozwiązań by zmienić nawet tak popularną skórkę tww nie do poznania. Zarobki :( niestety podpięcie Google Adsens niemożliwe, musimy poszukać innchy możliwości monetyzacji odwiedzin internautów. Rozwój platformy wordpress – tu zmiany są bardziej widoczne w porównaniu do Bloggera.

Jaką zatem wybrać platformę na wymarzonego bloga. Tutaj z uśmiechem mogę powiedzieć, że każdy wybór będzie dobry! Niezależnie, którą platformę wybierzemy możemy liczyć na łatwość publikowania treści zarówno tych tradycyjnych jak i zdjęć czy filmików. Z dużym zadowoleniem przyglądam się jak powstają kolejne rozwiązania pozwalające na przeglądanie stron w tabletach czy smartfonach. Tutaj pozostałe niewymienione platformy zostają daleko w tyle …

Decyzja zapadła? Wiesz już gdzie założyć blog! Ok zarówno WordPress jak i Blogger umożliwiają przenoszenie (import) danych pomiędzy sobą. Jeśli w przyszłości zdecydujesz się na bloga pod swoją domeną Blogger umożliwia taką opcję – przykład http://www.smakowitykasek.pl

Tutaj znajdziecie jeszcze kilka ciekawych informacji:
Jeśli zdecydujesz się na blox.pl Piotr Sajgon podpowie: Blox.pl dla początkujących – jak założyć blog?

2 Komentarze

  1. Zdecydowanie wordpress na własnym serwerze. Są oczywiście wydatki i pewne minusy ale ja sobie chwalę. Mam bloga o swojej pracy czyli trenera osobistego, ale do dwóch miesięcy dostaję mnóstwo komentarzy z dziwnych adresów. Często po angielsku i rosyjsku. Wiecie jak to powstrzymać?

  2. Świetny artykuł! Zdecydowanie polecam blogger’a, mimo że na platformie wordpress mamy do dyspozycji więcej miejsca na serwerach, zapełnić 1GB naprawdę jest trudno.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wysokość ta DIV wymagane do włączenia lepki pasek boczny