Jak zrobić samemu liquid do e papierosa?

Jak zrobić samemu liquid do e papierosa?

/
/
/
9400 Odsłon

Moda na e papierosa od kilu lat w najlepsze rozwija się w naszym zacnym kraju. Przyczyn jest wiele od cen zwykłych papierosów, poprzez przepisy prawne (zakaz palenia w miejscach publicznych) z moich obserwacji e palaczy nieustannie przybywa.

Dziś kilka słów chciałbym poświęcić tematowi płynów do e papierosów – czy jak to często się określa olejków a powszechnie w handlu liquidów. Jako zagorzały palacz postanowiłem przeliczyć ile kosztuje mnie palenie tradycyjnych papierosów. Wnioski nie były dla mnie zaskakujące wydałem na papierosy dużo pieniędzy. Zoczyłem palić e papierosa. Zmusiła mnie do tego nie tyle sytuacja ekonomiczna co ograniczenia w pracy. Przerwy na papierosa nie były już wliczane w czas pracy ;-( i z 8h robiło się nawet do 9h pracy!!! Koniec postanowiłem, że nie palę tytoniu.

Jak zrobić liquid do e papierosa?

Tyle tytułem wstępu teraz o tym jak zrobić samemu liquid do e papierosa. Podstawowa sprawa, potrzebujemy nikotyny. Nikt nie sprzeda nam czystej nikotyny to pewne jak amen w pacierzu. To jest silnie toksyczna trucizna i obrót tą substancją jest ściśle nadzorowany. Możemy jednak wykorzystać dostępne w sklepach liquidy o większym stężeniu nikotyny i rozcieńczyć je. Ale jak i czym?

Składniki

 

Gliceryna  Gliceryna

Gliceryna opisGliceryna opis

LiquidLiquid

Liquid składLiquid skład 

Na rynku dostępne są liquidy, w których nikotynę rozcieńcza się glikol propylenowy lub gliceryną. I tutaj będę swoja uwagę koncentrował na liquidach rozcieńczanych właśnie gliceryną.
O glicerynie możecie przeczytać tutaj: http://pl.wikipedia.org/wiki/Gliceryna

W pierwszej lepsze aptece kupujecie glicynę – cena nie przekracza 2zł za 30ml. Drugi zakup to liquid. Kupujemy najmocniejszy 26mg/ml. Następnie musimy policzyć proporcje składników. Do obliczenia możecie skorzystać z kalkulatora mocy liquidu.

Wyliczenia są bardzo proste! Cała praca polega na wymieszaniu odpowiednie ilości składników.

Teraz koszty, jeśli paliłem zwykłe papierosy: 350zł miesięcznie – rocznie wychodzi 4200 zł!!! . Jeśli palisz papierosy możesz wydać około 70zł na liquidy. Korzystając z mojego sposobu koszt palenia spada do 25zł na miesiąc. Dużo mało? Powiedzcie sami.

2 Komentarze

  1. To fakt! Odzież osób, które palą tradycyjne papierosy mówiąc delikatnie nie zachwyca zapachem. Nie wiem jakie Wy macie odczucia, dla mnie jako osoby nie palącej od kilku miesięcy jest to zapach nie do zniesienia.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wysokość ta DIV wymagane do włączenia lepki pasek boczny