Modyfikacje skryptu katalogu mini.otwarty

Modyfikacje skryptu katalogu mini.otwarty

/
/
/
25545 Odsłon

Autorzy mini.otwarty tworząc swój skrypt pominęli kilkanaście aspektów, bez których porządny katalog nie może funkcjonować. Brakuje min opisów title=” ” w linkach, podstawowych elementów nagłówka strony i wielu innych … Postaram się pokazać jak można kilkoma prostymi posunięciami podkręcić katalog mini.otwarty. Na początek zmieniamy wygląd strony edytujemy style.css tak by odpowiadał naszym gustom. Po o stylowaniu przystępujemy do zmiany nazw stylów. Niema tego dużo a zatem do dzieła. W edytorze (Notepad++) otwieramy wszystkie pliki z katalogu głównego i katalogu otwarty_disp.  Wybieramy opcję szukaj następnie podajemy nazwę stylu np .text_body_h3 ustawiany w polu zmień podajemy nową nazwę np.: .styl_text_top3 wybieramy „zmień we wszystkich otwartych dokumentach” i gotowe. Jest trochę pracy ale  warto odróżnić się od tysięcy innych katalogów postawionych na tym skrypcie.

Po zmianie wyglądu zabieramy się za linki. Treść linku i adres zapisane są w bazie danych. Otwieramy plik np.: kat.php (otwarty_disp) będziemy zmieniać budowę linku. Naszym celem jest dopisanie atrybutu title=” „.  I tak szukamy:

echo „<div class=”sub_block_cat”>”;
echo „<a href=”$pod_link” class=”in_link_cat_sub”>$li[nazwa]</a>”;
if($cfg[iw]==1) echo „<span class=”ilosc_cat”> ($li[wpi_a])</span><br />”; else echo”<br />”;//ilosc
echo „</div>”;

Umieszczamy title=”$li[nazwa]” i wygląda to tak:

echo „<div class=”sub_block_cat”>”;
echo „<a href=”$pod_link” class=”in_link_cat_sub” title=”$li[nazwa]”>$li[nazwa]</a>”;
if($cfg[iw]==1) echo „<span class=”ilosc_cat”> ($li[wpi_a])</span><br />”; else echo”<br />”;//ilosc
echo „</div>”;

W efekcje na stronie głównej linki prowadzące do podkategorii będą zawierać niezbędne dla SEO title=” „. Zmiany te wprowadzamy do wszystkich linków na stronie.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wysokość ta DIV wymagane do włączenia lepki pasek boczny