img

Pędzisz bimber? Zobacz jak można Cię złapać!

/
/
/
18643 Odsłon

Pędzisz bimber? A wiesz, że to jest nielegalne? Z danych jakie możemy znaleźć wpływy do budżetu państwa z tytułu sprzedaży alkoholu wynoszą blisko 100mln zł. Ratowanie budżetu niestety nie odbywa się wprowadzaniem reform itd. Podejmowane są nieudolne próby podniesienia akcyzy na alkohol co pogłębia tylko kryzys państwa. W brew pozorom możemy narazić się na dotkliwe konsekwencje ze strony wymiaru sprawiedliwości. Chcąc nadal cieszyć się bimbrem, domowymi nalewkami i winem własnej roboty przeczytaj jak nie dać się złapać policji na produkcji alkoholu.

Uwaga! Policja Uwaga! Policja

Do najczęstszych przyczyn wpadek bimbrowników należny zaliczyć na pierwszym miejscu: uprzejmość znajomych czy sąsiadów. Blisko 60% wszystkich wykrytych przypadków produkcji bimbru policja wykrywa dzięki donosom. Z drugiej strony policja doskonale wie kto pędzi bimber i czeka na dobrą okazję by na gorącym uczynku zatrzymać bimbrownika.

Pierwsza koronna zasada bimbrownika:

Pędzisz bimber to tak żeby nikt nie wiedział i nie widział.

Wiem to trudne zważywszy na duże zainteresowanie jeśli Twój trunek rzeczywiście jest dobry. Ludzie będą się Ciebie wypytywać skąd masz? Gdzie kupujesz? itd. Naszykuj sobie wiarygodną wymówkę.

Co jeszcze może świadczyć o produkcji bimbru?

Jeśli produkcja jest duża to na pewno masz duże zużycie wody. Wykorzystując zimną wodę do skraplania alkoholu pamiętaj by wykorzystać obieg zamknięty. W przypadku dużej produkcji bimbru zużywa się niezliczone ilości wody. Rachunek za wodę zapewniam będzie znacznie większy od rachunków jakie płacą inne gospodarstwa.

Aparatura do produkcji bimbru

Przy produkcji bimbru aparatura to podstawa dobrej jakości alkoholu. Niestety nie da się uzyskać dużej mocy z „zestawu harcerskiego”. Zastanów się jak wytłumaczysz policjantowi obecność w mieszkaniu zbiornika z kwasówki i kolumny rektyfikacyjnej? Zadbaj o to by aparatura była zdekompletowana. Wszystkie części osobno wtedy łatwo możesz wmówić, że bańka jest na deszczówkę, rura jest na złom (kwasówka jest dość droga) beczki masz na wodę do podlewania ogródka. Zadbaj o to by ze znalezionych „fantów” nie dało się złożyć aparatury w całość. Znikają termometry, areometry, rurki do chłodnicy, pierścienie raschiga, pożywki dla drożdży i drożdże. Im mniej fantów w razie wpadki tym łatwiej się bronić a Twoje wyjaśnienia bardziej wiarygodne.

Zakupy – jak kupować surowce do bimbru?

Sytuacja w osiedlowym sklepie:
– Dzień dobry poproszę 30 kg cukru i 2kg drożdży tych „Babuni” …

Już na czole masz wypisane 1410 !!! Nie kupuj w osiedlowym sklepie tam gdzie wszyscy Cię znają nawet z widzenia. Szczególnie dotyczy to małych miast i miasteczek, tam ekspedientki po porostu żyją sprawami innych ludzi. Kupuj w marketach tam gdzie możesz być amoniowy i najlepiej za gotówkę (Państwo nie lubi kiedy z niej korzystasz ).

Zapachy …

Specyficzny zapach podczas gotowania zacieru.

Taka sytuacja:

jestem w Warszawie – znajomy przeprowadził się i urządził parapetówkę – wchodzę na klatkę schodową i co? miły, znajomy zapach ;-) Dla wielu osób od razu kojarzy się z drożdżówkami. Centrum stolicy blok na osiedlu ….

Tutaj nie mam dla Ciebie dobrych wiadomości. Musisz mieć dobrą aparaturę do pędzenia bimbru, najlepiej taką z kolumną rektyfikacyjną (wydatek około 3000zł). Szukaj aparatury, która podczas destylacji nie wydziela charakterystycznego zapachu. Wszystkie wynalazki własnej konstrukcji podczas gotowania dają tyle smrodu, że sąsiedzi nawet z katarem cię namierzą ;-)

Napiszcie co jeszcze powinno się znaleźć na tej liście wpadek.

5 Komentarze

  1. eee tam mozna pedzic legal:) powiecie ze to sliwowica regionalna hahaha notabene jak was chwytna o njagorsza kara to pozbawienie aparatury to nie PRL wyrok bedzie w zawiaskach, mozna takze opierac sie stare książki typ domowy wyrób wódek made in PRL, prawnik da radę i trafi na umorzenie z pouczeniem, ja nie pędzę bo nie mam jak ale chyba namówię kolo ze wsi i zrobie sobie zapasik, mam problem moja łepetna wypija 4 piwka o pól chlebka i nicn :D jestem nic nie zakręcony a są dni e tak jak dziś wyssałem 8 piwek i blisko pół literka żytniówki i nic gdyby nie alkomaty to spoko bym walnoł trasę 700 a może i 900 kilosów a tak to tu skrobię z nudów O mam jeszcze 4 packa :D spadam może to mnie popędzi do spanka :)

  2. Dodam jeszcze, że jak się wyszukuje jakieś przepisy w Internecie, to trzeba uważać na inwigilację. Można w tym celu korzystać z sieci TOR (darmowe, wystarczy zainstalować odpowiedni program open-source, niestety działa dość powoli). Nie należy podawać na forach o tej tematyce swoich danych osobowych, najlepiej do rejestracji użyć jakiegoś 10-minutowego adresu e-mail.

  3. Dramatyczna sytuacja konsumentów płynów byle moc w sobie miały. DYKTA tak kończy żywot konsument co na lekcji chemii nie bywał. Wieś Stolec przy granicy Niemiec, upadek tradycji picia i Dykta w użyciu, koszmar dodam. Jak ratować ludzi przed brakiem napojów które radość dają i ratują budżet domowy przed bankructwem?. Owoców leśnych tam sporo, tylko ten zacier długo drożdże trawi, no i aparat z kwasówki drogi, ogniska w lesie palić nie wolno art.82&1. Brak bimbru w Stolcu wykryli Niemcy z zakładu resocjalizacji dla Ćpunów i z HIV, przychodzą z Niemiec proponować flaszkę za seks, czy chętni są nie wiem, ale słyszałem Niemca co tak gadał-znam języki. Ratujmy ludzi ucząc robić BIMBER tak by zdrowo było i zabawnie. Cydr z jabłek może by tak lub coś innego podpowiedzieć to Niemcy na ludzi wyjdą ucząc się pić od naszych.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wysokość ta DIV wymagane do włączenia lepki pasek boczny