img

Stare domeny – wiek domeny a pozycjonowanie.

/
/
/
1444 Odsłon

Jakie domeny możemy nazwać stare czy te od pięciu lat będące w sieci czy może starsze. Czy stare domeny rzeczywiście mają siłę przebicia? Od kiedy mam przyjemność zajmować się pozycjonowanie stron wiele czasu poświęciłem analizie kluczowych czynników decydujących o popularności strony. Można skupić się na linkach prowadzących do strony i koncentrować nasze działania wokół zdobywania linków. Można w nieskończoność poprawiać i optymalizować kod strony i silnik. Oczywiście działania te przyniosą w czasie mniejsze lub większe efekty. Jednak postawienie tezy state domeny lepiej się pozycjonują będzie miało moim zdaniem uzasadnienie z kilku powodów.

Stare domeny
Stare domeny – wiek domeny a pozycjonowanie.

 1. Wysoki współczynnik Trust Rank
  Jeżeli na stronie publikowane były wysokiej jakości treści Google traktuje tą stronę jako wiarygodną i umieszcza ją wysoko w wynikach wyszukiwania. Podobnie rzecz ma się z naszymi przyjaciółmi. Jeżeli znamy kogoś wiele lat, wiemy czego możemy się spodziewać po tej osobie obdarzamy ją większym lub niniejszym zaufaniem. Natomiast jeśli poznaliśmy kogoś tydzień temu na pewno nie stanie się od razu naszym zaufanym przyjacielem i osobą, którą będziemy polecać dalej.
 2. Google ma większe zaufanie go stron postawionych na strych domenach.
  Na przełomie maja i czerwca dostałem zlecenie pozycjonowania serwisu. Pozycjonowana fraza nie trudna i powiedziałbym pestka. Po wykonaniu optymalizacji strony podlinkowałem serwis i spokojnie czekam na wyniki. Mija miesiąc, drugi jest połowa sierpnia a strona jak stanęła a na 35 tak stoi. Zabieram się jeszcze raz z a kod, patrze na ilość linków, myślę powinno być już dawno po sprawie – zlecenie powinno być już zamknięte. Pomyślmy co to za konkurencja że nie puszcza mnie wyżej. Co się okazało pierwsze trzydzieści pozycji zajmują strony na domenach od 2003- 2007. Sprawdzam zatem Klienta domenę i wszystko jasne świerzynka. Minie zatem jeszcze trochę czasu zanim wskoczy w top-10…
 3. Stare domeny i stare linki.
  Jeżeli przyjrzymy się domenie i jej obecności w Google to możemy zaobserwować, że co jakiś czas ktoś puszcza do nas link. Jeżeli prowadzimy serwis o tematyce związanej z gotowaniem i przepisami kulinarnymi to w zależności od treści ktoś może podlinkować na forum jaką naszą publikację. W ten sposób powstaje naturalny przyrost linków z serwisów tematycznie związanych z naszym. Jeżeli domena w sieci jest od 10 lat to możemy spodziewać się kilku lub kilkunastu naprawdę wartościowych linków.
 4. Niech przykładem będzie Mój Seo Blog.
  Kiedy postanowiłem pisać SEO bloga zacząłem poszukiwania dla niego super domeny. Miałem wiele ciekawych i miej ciekawych pomysłów. Jednak coś mnie popchnęło i zacząłem szukać starej domeny. Sprawdziłem tu i ówdzie, poszperałem i znalazłem domenę zsb2.lodz.pl. Myślę co to za nazwa i co może mieć wspólnego z seo.
  I mógł bym kilka innych tytułów z mojego bloga przytoczyć, które bez najmniejszego problemu znalazły się w top 10 bez dodatkowego podlinkowania serwisu. Jest tylko jedno ale jak szukać starych domen? To dobre pytanie wszystko zależy od waszej pomysłowości i kreatywności. Nie chwaląc się powiem, że w cztery godziny znalazłem 7 wolnych domen od 1999 ( classic.lodz.pl ) do 2001.

Mama nadzieję że moje obserwacje i doświadczenia przekonały was do starych domen jako potężnego narzędzia w promowaniu i pozycjonowaniu serwisu w sieci. Tradycyjnie zapraszam do dyskusji w komentarzach.

3 Komentarze

 1. Cześć, ciekawy artykuł, dowiedziałem się z niego kilku interesujących mnie rzeczy, gdyż sam posiadam starą domenę, Pozdrawiam :)

 2. Rzeczywiście Twój blog na frazy domz i seo blog jest wysoko. Może jakieś sugestie co do narzędzi lub sposobów szukania starych domen mógłbyś zaproponować?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wysokość ta DIV wymagane do włączenia lepki pasek boczny