img

  Samsung Galaxy S – test baterii

  /
  /
  /
  909 Odsłon

  Już po dwóch dniach użytkowania tego – Samsung Galaxy S – telefonu zacząłem zastanawiać się czy podjąłem dobrą decyzję wydając kilkaset złotych. Powodem moich wątpliwości jest bateria a raczej czas jaki dysponujemy pomiędzy kolejnymi ładowaniami. Koszmar jednym słowem! Klika godzin użytkowania i bateria nadaje się do ponownego naładowania.

  Minęło kilka dni i przyzwyczaiłem się do ładowania telefonu przez cała noc tak by można bez obaw korzystać z jego możliwości w ciągu dnia. A tych z każdym kolejnym tylko przybywa – jak widać na tej stronie.

  Ale do rzeczy w pracy dość często rozmawiam, słucham radia i bez ograniczeń korzystam z WI-FI. Jeszce częściej przeglądam Facebook, Gmail a notorycznie YouTube. Mniej używam map i nawigacji samochodowej…

  Jak sprawdzić stan baterii w telefonie Samsung Galaxy S

  W moim modelu aplikacja „stan baterii” zainstalowana już była … Możecie ją znaleźć wybierając – Ustawienia, następnie Aplikacje i Stan baterii.

  Pierwsze co skłania do zastosowania się to, że najwięcej zasobów baterii zużywa czuwanie sieci i „Telefon bezczynny”, a „Wyświetlacz” to tylko 17%.

  13h zasilane baterią ... 13h zasilane baterią …

  wykres uzupełniający…

  Jak widać na tym teście dość dużo rozmaiłem aż 6% zasobów baterii wykorzystałem na połączenia i rozmowy. Czas testu jak widać to tylko 13 godzin z minutami! Normalnie używany telefon wytrzymał tylko 16 godzin bez ładowania … Jeśli ktoś jest przyzwyczajony do telefonu, który ładuje się raz na tydzień ten wynik może dyskwalifikować go jako przyszył nabytek. Jak widzicie po około 7h wykres zbliża się do 10% podłączyłem do komputera telefon w pracy … nie jeden raz.

  Przyszedł czas na rekord. Specjalnie nie wybrałem dnia.. ale był to chyba weekend za miastem:

  Samsung-Galaxy S dwie doby rekord baterii

  Nie polecam tego telefonu jeśli wybieracie się np.: w góry lub w daleką podróż. Możliwości baterii jak widzicie są w porównaniu do tradycyjnej komórki słabe … Lepiej na przełożyć kartę SIM do starej Nokii.

  Postaram się przedstawić jeszcze kilka testów baterii w tym telefonie wykorzystując różne aplikacje by sprawdzić ile tak naprawdę czasu można korzystać z dobrodziejstw telefonu. Dzięki za uwagę! Piszcie jak w waszych telefonach spisuje się bateria.

  2 Komentarze

  1. zgadzam się z tobą ze czuwanie i tel bezczynny pobiera najwięcej energii mam taki sam ale nie oczekuj ze przy maksymalnym obciążeniu muz filmy będzie ci on chodził przez 2,3 dni bez przerwy to zależy co się robi bądź realistą

  Zostaw komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Wysokość ta DIV wymagane do włączenia lepki pasek boczny