Wirtualny alkomat na android testy, porównanie i opinie

  Wirtualny alkomat na android testy, porównanie i opinie

  /
  /
  /
  2692 Odsłon

  Wirtualny alkomat na androida – aplikacja, która przyda się w nadchodzących miesiącach bowiem sezon imprez, spotkań i grillowania. Możecie zapytać czy to działa? Czy wyniki są wiarygodne? Jedno jest pewne: aplikacje dadzą Wam obraz jak długo alkohol działa na organizm i jak niewiele trzeba wypić by nie siadzać za kółkiem.

  Wirtualny alkomat nie stanowi obliczenia jakich dokonuje są tylko szacunkowymi ilościami. W żadnym wypadku nie można podejmować ważnych decyzji na podstawie ich wskazań. Najlepszy wynik otrzymasz dokonując pomiaru markowym alkomatem, który jest odpowiednio skalibrowany.

  Próbka alkoholu i ogólne założenia testu

  Do testów przyjąłem ilość alkoholu odpowiadającą „zestawi naprawczemu” czyli 100ml czystej wódki 40% + jedno duże piwo 500ml 5,5%. Zastaw oprócz wielu zalet ma jedną tylko wadę: działa przez 1h więc piątkowy czy sobotni wieczór w klubie można potraktować jako degustację trzech zastawów naprawczych.

  Wszystkie testowane alkomaty będę analizował wykorzystując ilość alkoholu odpowiadającą 3 zestawom naprawczym:

  • 300ml wódki 40%
  • 3l piwa 5,5%
  • czas spożycia około 3 godzin

  Alkomat AlcoDroid

  Pierwszy z sukcesem zainstalowany wirtualny alkomat dostarczył mi kilku miłych wrażeń. Prace zaczynam od wprowadzenia mojej wagi, płci oceny szybkości metabolizmu – ustawienia znajdziecie pod przyciskiem w zakładce Personal Settings. Dalsza zabawa alkomatem to dodanie kolejnych „porcji” alkoholu. Do wyboru mamy podstawowe piwo, czysta wódka, drink i wino. Miła niespodzianka – możemy możemy modyfikować domyślne wartości – wprowadzić ilość ml. oraz procentową zwartość alkoholu. Przykładowo zamiast czystej wódki 40ml 40% możemy wprowadzić 100ml o mocy 50% (bimber) itp.

  Dane o zawartości alkoholu we krwi prezentowane są na wykresie, czytelnie przedstawione zostało stężenie alkoholu nad wykresem – zwróć uwagę im większe tym kolor bardziej intensywny. Alkomat pokazuje nam na wykresie jak zmienia się zawartość alkoholu we krwi w czasie – dodając kolejne ilości piwa czy wódki wykres pokazuje większą wartość. Wraz z upływem czasu wartości te stają się coraz mniejsze.

  Inną ciekawą funkcją jest suma naszych dokonać z poprzednich dni. Maratończyk (chleje kilka dni z rzędu) będzie zadowolony mogąc zaktualizować dane o ilość alkoholu wypitą poprzedniego dnia – funkcja raczej dla tych, którzy przymierzają się do bicia rekordów.
  Pierwszy pomiarPierwszy pomiar
  Drugi pomiarDrugi pomiar
  Trzeci pomiarTrzeci pomiar
  Wskazanie po kilku godzinachWskazanie po kilku godzinach
  Planowanie spożycia piwaPlanowanie spożycia piwa
  StatystykiStatystyki
  Opcje i ustawieniaOpcje i ustawienia
  CiekawostkaCiekawostka
  Podsumowanie AlcoDroid

  Jedyna uwagę jaką można mieć do tej aplikacji jest obsługa w języku angielskim. Na plus zdecydowanie przemawia personalizacja (waga, płeć itp), możliwość korygowania stężenia i ilości alkoholu oraz wrzucenie na swoją tablicę Facebook notki w jakim znajdujemy się aktualnie „stanie”. Czytelny wynik ilość alkoholu we krwi oraz ciekawie prezentujący się wykres. Funkcje, z których nie skorzystam a są takie: statystyki! Możemy śledzić jaką ilość alkoholu zarejestrował nasz alkomat w poszczególnych dniach.

  Alkomat do pobrania z google : https://play.google.com/store/apps/details?id=org.M.alcodroid&hl=pl

  cdn.

  3 Komentarze

  1. Jako zabawka na imprezie na pewno fajne, ale niezbyt przydatne. Zwłaszcza jeżeli następnego dnia chcemy wsiąść do samochodu i nie mamy pewności, czy cały alkohol z nas wyparował. Ja mam w samochodzie kilka jednorazówek (alkohit). To w zupełności wystarczy, choć coraz więcej osób ma w domach alkomaty.

   • Zgadza się jednak w przypadku aplikacji warto zastanowić się nad jedną myślę kluczową cechą. Otóż siedzimy w knajpie popijamy drugie piwo. Obliczamy sobie promile i z wykresu wynika, że rano o godzinie 8:00 będziemy mieć 0,3 promila. Czy to nie jest informacja, która skłania do zastanowienia się czy pić jeszcze czy już zakończyć?

  2. to na pewno ciekawe rozwiązanie, ale nie daje tak dokładnego wyniku jak tradycyjny alkomat, co więcej dokładniejsze wyniki dają nawet jednorazówki takie jak np. alkohit start

  Zostaw komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Wysokość ta DIV wymagane do włączenia lepki pasek boczny